Moti

Ulje temperaturash dhe reshje shiu në disa zona. Njihu me motin sot

Ulje temperaturash dhe reshje shiu në disa zona. Njihu me motin sot
Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mestarë, të cila do të gjenerojnë reshje shiu në zonën verilindore dhe zonën qendrore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 16-19 gradë. Vlerat maksimale do të jenë më rënie nga 25-28 gradë C në veri deri në 29-32 gradë C në zonat e ulta.

Era do të jetë e hapur me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës3-4 ballë në det të hapur.