Moti

Vera ka ardhur dhe temperaturat të larta edhe sot

Vera ka ardhur dhe temperaturat të larta edhe sot

Sipas MeteoAlb: Vendi yne mbetet me kthjellime dhe vranesia gjate pjeses se pare te dites. Por vranesirat do te shtohen ne pjesen e dyte te dites duke sjell rrebeshe afat-shkurtra shiu ne zonat Veriore dhe Juglindore te Shqiperise.

Vera ka ardhur dhe temperaturat të larta edhe sot

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 – 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.