Moti

Veriu i Shqipërisë pushtohet nga shirat

Veriu i Shqipërisë pushtohet nga shirat

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme do jenë në zonat veriore. Duke ju afruar mesditës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjellë rrebeshe shiu fillimisht në veripërëndim dhe gradualisht do të përfshijnë gjithë zonën lindore të vendit, mbrëmja përmirëson dukshëm kushtet e motit në shqipëri.

Veriu i Shqipërisë pushtohet nga shirat

Temperaturat e ajrit lehtë në mëngjes por rënie me të paktën 3° sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 36°C.                                                                              

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.