Moti

Video/ Si do të jetë moti gjatë fundjavës?

Video/ Si do të jetë moti gjatë fundjavës?

Sipas Meteoalb: Dita e premte dhe dita e shtunë do të jenë nën ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të paktë të shiut. Temperaturat do të jenë në vlerat tipike të vjeshtës. Ditën e diel do të kemi masa ajrore të ftohta nga Poli i Veriut duke sjellë temperatura të ulëta në territor si dhe reshje të pakta.


Parametri i erës do të jetë problematik. Në momente të veçanta do të jetë edhe 70 apo 75 km/h, duke bërë që bregdeti të përfshihet nga stuhitë e forta të erës.