Moti

Vishuni më trashë se ulen temperaturat! Kur nis shiu këtë fundjavë?

Vishuni më trashë se ulen temperaturat! Kur nis shiu këtë

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipetar MBETET ne kushte te qendrueshme atmosferike, KU ne oret e para te dites do te kete kthjellime. Ne vijim vranesirat do te behen me te shpeshta, por nuk do te gjenerojne rreshje ne vendin tone. Ndersa neser parashikohet qe vranesirat te shtohen duke sjell ne territor rreshje te izoluara.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Vishuni më trashë se ulen temperaturat! Kur nis shiu këtë