Moti

Vranësira dhe rreshje shiu do të përfshijnë ditën e sotme/ Në zonat malore, rreshje dëbore

Vranësira dhe rreshje shiu do të përfshijnë ditën e

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme

atmosferike, KU vranësirat e shumta do të sjellin reshje në vend. Pritet që në zonat

bregdetare dhe të ulëta reshje të jenë në formë shiu. Ndërsa në zonat malore do të ketë

reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR do të ulen në mesditë duke luhatur

vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperëndimor

duke sjell në det dallgëzim 3 ballë.

Vranësira dhe rreshje shiu do të përfshijnë ditën e

Tiranapost.al