Moti

Vranësira dhe temperatura deri në 27 gradë sot. Njihuni me motin 

Vranësira dhe temperatura deri në 27 gradë sot. Njihuni me

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri mesatare në të gjithë vendin.

Temperaturat minimale do të jenë me rritje nga 6-16 gradë në veri në mëngjes, ndërsa gjatë ditës temperaturat maksimale parashikohen 21-23°C në veri deri në 24-27°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Jug-Perendime me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 3 -4 ballë në det të hapur.