MY TIRANA

'Mos na hidhni në Instagram'/ Veliaj ironizon Bashën me tramvajin tek sheshi Nënë Tereza

'Mos na hidhni në Instagram'/ Veliaj ironizon Bashën me

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar një video në profilin e tij në Instagram ndërsa nuk ka kursyer ironinë ndaj kreut të PD, Lulzim Basha i cili kur ishte në krye të bashkisë premtoi tramvajin. 

Në videon e Veliajt shfaqet një person duke aktruar si Basha i cili flet për tramvaj të linjës Sheshi “Nënë Tereza”–Kamëz. Bashkëngjitur videos Veliaj shkruan:

“Mos na hidhni në Instagram ore”, duke ironizuar kështu Bashën i cili iu drejtua me të njëjtat fjalë pak ditë më parë gruas së tij teksa e filmonte duke gatuar dhe të shumtë e komentuan si video të stisur. 

Në fund të videos shkruhet: Gur, gur bëhet mur, por dhe muri do ustanin”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)