MY TIRANA

Video/ Pamjet nga Kopshti në Tiranë që Dua Lipa ndihmoi të rindërtohej

Video/ Pamjet nga Kopshti në Tiranë që Dua Lipa ndihmoi të

Dua Lipa ka ripostuar në profilin e saj në Instagram videon që tregon kopshtin e rindërtuar "Sunny Hill”. Kopshti ndodhet në njësinë nr 5 në kryeqytet dhe është gati të mirëpresë 300 fëmijë.

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare ishte ndër të parat që iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës, “Adopto një Kopësht” pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019. Me fondet e mbledhura nga fushata e organizuar nga fondacioni i Dua Lipës, është mobiluar edhe kopshti i ri "Sunny Hill” në Tiranë.

Video/ Pamjet nga Kopshti në Tiranë që Dua Lipa ndihmoi të

Video/ Pamjet nga Kopshti në Tiranë që Dua Lipa ndihmoi të

Dua Lipa ka ripostuar videon që është publikuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

*Tiranapost.al.