Showbiz

Ndahet nga jeta këngëtarja që na tha të dëgjojmë zemrën

Ndahet nga jeta këngëtarja që na tha të dëgjojmë

?Listen to your heart...?, a ka ndonjë që s`e kujton menjëherë melodinë e këngës së famshme? Sot më shumë se kurrë, sot që Marie Fredriksson, pjesë e grupit ?90 Roxette? është ndarë nga jeta.

Ajo luftoi 17 vjet me një tumor në tru dhe u shua në moshën 61-vjeçare.

Marie ishte njëkohësisht gruaja e kitaristit të grupit të famshëm me të cilin ka dy fëmijë.

https://www.youtube.com/watch?v=yCC_b5WHLX0

*Ky post u përshtat nga The Guardian dhe është realizuar nga Fabjola Hije.