Aktualitet

Në shtëpinë e Jennifer Aniston, ku hyn me mend e del pa mend

E dimë që këto foto do të të bëjnë me zemër. Ne jemi gjithmonë kuriozë të hyjmë qoftë edhe virtualisht brenda shtëpive të personazheve të njohur. Dhe kur bëhet fjalë për vila ëndrrash të arreduara për merak, me arkitekt e miliona dollarë nuk i rezistojmë dot tundimit për t`i parë. Ka dalë çdo cep i shtëpisë së Jennifer Aniston. Nga veranda, tualeti e deri në dhomën e gjumit. Do shikosh më në fund, ku ha, ku pi, ku lahet, ku fle një prej yjeve të Hollivudit që duket se e paska lënë gjithë pasurinë në këtë shtëpi. Mblidhi forcat, kapërcehu dhe shikoji.

[caption id="attachment_180690" align="aligncenter" width="971"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kjo është veranda në të cilën ka mbjellë pemë dhe lule.

[caption id="attachment_180691" align="aligncenter" width="852"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kjo është hyrja kryesore e shtëpisë e ideuar me një stil të viteve `60. Kurse këto para hyrjes janë dy motoçikletat e çiftit aventurier.

[caption id="attachment_180692" align="aligncenter" width="485"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kjo është zyra brenda shtëpisë së Jennifer.

[caption id="attachment_180693" align="aligncenter" width="867"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kurse ky është këndi i fotove dhe kujtimeve.

[caption id="attachment_180694" align="aligncenter" width="859"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Dhoma e ndjenjes është ideuar me mobilje të shekullit të 21-të.

[caption id="attachment_180696" align="aligncenter" width="487"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Tarraca për koktejle është një mrekulli.

[caption id="attachment_180697" align="aligncenter" width="489"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Dhe kthehemi në këndin tjetër të zyrës së Aniston. Këtu ku ka karrige dhe tavolinë antike, por që kanë kushtuar kushedi se sa dollarë.

[caption id="attachment_180698" align="aligncenter" width="490"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Ky duket si sallon, por është tualet.

[caption id="attachment_180701" align="aligncenter" width="865"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Se dhoma e vaskës është me pamje nga kopshti.

[caption id="attachment_180702" align="aligncenter" width="863"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kjo është dhoma e gjumit dhe shtrati është i personalizuar.

[caption id="attachment_180703" align="aligncenter" width="976"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Ky është kopshti.

[caption id="attachment_180704" align="aligncenter" width="864"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Pjesa më e bukur është pishina.

[caption id="attachment_180705" align="aligncenter" width="974"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Pishina në mbrëmje qenka edhe më bukur se gjatë ditës.

[caption id="attachment_180706" align="aligncenter" width="974"] (Foto nga Pinterest)[/caption]

Kështu duket shtëpia nga jashtë. Si je tani?

*Ky post u përshtat nga Architectural Digest dhe është realizuar nga Fabjola Hije.