Nën lupën e Stela Sallakut

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të vishni

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

E parë (në pasarelë ose në Instagram), e aprovuar, mbërriti në dyqan dhe tani mezi po presim t`i veshim: këto trende janë një permbledhje e veshjeve me stil.

Fustan i zi i 2021-shit

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Ka ardhur koha t'i themi lamtumirë veshjes së zezë klasike: dizajni përqendrohet në një model shumë të ngushtë trikoje. Për ta bërë atë edhe më sensuale dhe dinamike motivi i prerjes është bërë në formë krejt novatore.

Bregdeti

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Algat, peshqit, koralet dhe yjet e detit mbërrijnë me energji tek veshjet pranverë-verë 2021: protagonistët e detit nuk e zbulojnë veten vetëm si fantazi, por bëhen elementë zbukurimi - si bizhuteritë - ose marrin formën e veshjeve. Një shembull janë kupat e sytjenave në formën e guaskës si sirenat.

Këmisha rozë

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Një prekje rozë jepet gjithmonë në verë: këtë vit, megjithatë, do të jetë në formën e një këmishe shumë të gjatë dhe e koordinuar me pantallonat (Prada), shumë të gjera. Do të zëvendësojë me guxim poplinën klasike të pambukut të bardhë.

Gjyshja

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Stili i gjysheve dhe nipërve krijues është një nga tendencat më dehëse të sezonit të ardhshëm sepse teston kreativitetin, riciklimin dhe madje edhe ironinë: sheshet klasike dhe lulet me grep të bëra me lesh të përparuar nuk do të formojnë më vetëm batanijet e shtëpisë, por do të zbukurojnë rroba shumëngjyrëshe, çanta të bëra me dorë.

Pamja elegante por e “relaksuar”

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Ne ende nuk jemi gati të braktisim trendin e veshjeve të 'casual', veçanërisht kur bëhet fjalë për jetën e përditshme, ditën e punës të kaluar në zyrë pas një kompjuteri. Kostume me prerje të lirshme, kostume minimaliste të koordinuara ose detaje ekzotike janë thelbi i modës së pranverë-verës 2021 për veshjen e qytetit.

Kurriz i zbuluar

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Prerjet “V” ose ato që ekspozojnë kurrizin janë detaje që dizajnerat nuk i kanë kursyer në koleksionet e reja. Kanë një efekt befasues si dhe i japin gjatësi siluetës në përgjithësi.

Mania e pantallonave të shkurtra

7 trendet e modës Pranverë-Verë 2021 që me siguri do të

Pantallonat dhe xhinset zbulojnë këmbët për verën e vitit 2021. Këtu janë tre kombinimet me pantallona të shkurtra për të kopjuar direkt: bluzë pambuku, kravatë e koordinuar dhe këmishë e lidhur në bel.