Nën lupën e Stela Sallakut

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë sezon

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kur të shihni sugjerimet më poshtë, do t’ju kujtohen vitet 1990, Linda Evangelista, Naomi Campbell dhe Kate Moss. Ato që i dhanë tjetër kuptim kostumeve të plazhit me boxer. Linda Evangelista u fotografua në Vogue me shaminë në kokë dhe kostumin e verdhë. T’ju them të drejtën nuk e di nëse do guxoj me këtë prerje që në fillim të plazhit. Do preferoja një kostum me rripa të hollë dhe prerje “V” tek mbathjet.

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Ngjyra e uthullës dhe ajo e rozës së lehtë është ajo që sugjerohet si më e përshtatshmja për ditët e para të plazhit. Nuk bën shumë kontrast me tonalitetin e lëkurës tuaj, që ende nuk i ka marrë të gjitha rrezet e diellit.

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Pastaj kur të keni marrë mjaftueshëm rreze dielli, guxoni me jeshilet e barit, të verdhat pastel apo magenta. Materiali që po preferohet më shumë nga influencueset dhe blogeret është ai i ploti si peshqir.

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Tonaliteti i preferuar është ai midis blusë dhe lejlasë. Por edhe ai me kuadrate, me formë trekëndësh në pjesën e reçipetave dhe boxer. Mua më duket si fotot e Brigitte Bardot dhe Jeane Birkin. Tani u binda t’i provoj!

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Edhe kostume trup ju duhen. Do dukeshin shumë bukur kur të pushoni buzë pishinës, diku në një vend me palma dhe bare që shërbejnë pije në arrë kokosi. Portokalli? Patjeter! Madje jo vibrante, por në nuancë pjepri ose karrote.

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Kostumet e banjos nga A-ja tek Zh-ja që duhet të kesh këtë

Nën Lupën e Stela Sallakut/ tiranapost.al