Nën lupën e Stela Sallakut

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Sa herë që hap instagramin dhe më del fotoja e ndonjë personazhi nga moda, më vjen instiktivisht t’i bëj “save”. Sidomos kur shoh dizajnet e Jaquemus, fustane asimetrike, copa të mira kashmiri apo xhaketa të gjata The Row.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Sa herë që shoh dikë me bluza të leshta kashmiri, që rrinë pas trupi tek pjesa e belit, dua ta di nga ku i kane blerë. Shumica e bluzave kashmiri kanë prerje të bollshme që kur i vesh me pantallona xhins, bëjnë ato palat e bezdisshme tek qemeri.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Kanotjeret asimetrike po bëhen gjithnjë e më shumë trend. Kombinohen me xhaketat me kuadrate dhe pantallona blu të errëta.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Një nga trendet e sezonit do jenë dhe fustanet me ngjyra të ndryshme. Më daktë, sarafanet. Që t’i kombinosh bukur me golfe ose këmisha.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Marc Jacobs krijoi diku nga maji çantat e rrobës me logon e madhe The Tote Bag. Sa të bukura që janë! Unë do t’i kombinoja me kostume gri ose lino bezhë.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram


Ah po, sa herë shoh vathë i ruaj direkt. Sido që të jenë, me gurë, pa gurë, me perla, pa perla. Të preferuarit këtë sezon janë ata floriri gjysëm rreth.

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Veshjet që kam ruajtur ketë javë në Instagram

Nën Lupën e Stela Sallakut/ tiranapost.al