Moti

Nëntori nis me diell, por a priten shira pasdite? Lexoni parashikimin e motit

Nëntori nis me diell, por a priten shira pasdite? Lexoni parashikimin e

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat janë më të dukshme në zonat jugore. Pasditja zhvillon vranësirat në këto zona duke sjellë shira të izoluar duke lënë zonat Qëndrore dhe Veriore në ndikimin e motit te kthjellet dhe vranësirave kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur velrat ekstremale ditore nga 2°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriore-Verilindore duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al.