Showbiz

Nga Ermali ka akoma, edhe një shtëpi për familjen e dy vëllezërve që vdiqën në tërmet

Nga Ermali ka akoma, edhe një shtëpi për familjen e dy

Ermal Fejzullahu dhuroi 100 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti, po nuk e la me kaq. Sipas Prive, Ermali ka vendosur të ndërtojë edhe një shtëpi të re për familjen e dy vëllezërve nga Kosova që u gjendën nën rrënojat e Vila Palmës e që kanë lënë pas 6 fëmijë, njëri katër dhe tjetri dy. Vite më parë familja ka humbur edhe një tjetër djalë, kështu të mbetur të vetëm, Ermali do t`i ndihmojë.

[caption id="" align="aligncenter" width="900"]Image result for shemsedin isa abazi Dy vëllezërit Abazi që humbën jetën gjatë tërmetit[/caption]

Kujtojnë se këngëtari nga Kosova ishte ndër të parët artistë që deklaroi ndihmën e tij që në postimin e parë duke folur me shifra konkrete.

*Referuar Prive.al

*Ky post u realizua nga Fabjola Hije

http://www.tiranapost.al/100-mije-euro-nga-ermal-fejzullahu-per-te-prekurit-nga-termeti/