Aktualitet

Nga referendumi në Kataloni deri tek masakra e Los Angeles, ja fotot që bënë xhiron e botës këtë javë

Java që kaloi ka qenë plot me evente të një rëndësie ndërkombëtare. Një referendum në Katalonjë rrezikon të hapë “Kutinë e Pandorës” në Europë dhe SHBA përjetoi masakrën më të madhe në historinë e saj të kryer nga një armë e vetme.

Këto imazhe do të mbeten në librat e historisë si ekstraktet emblematike të këtyre ngjarjeve. K.H/ tiranapost.al