Showbiz

Një gotë lëng frutash për gjithë familjen sipas recetës së Tunës

Një gotë lëng frutash për gjithë familjen sipas

E ka ulur Tianin në karrigen e tij dhe vetë ka shkuar pranë kuzhinës për të përgatitur lëngun e frutave me qumësht.

[caption id="attachment_266247" align="aligncenter" width="483"] (Tiani, gati për lëngun e frutave. Foto nga Instastory)[/caption]

Recetën e të cilit nuk e mbajti vetëm për vete, por na e tha edhe neve. Me kaq qumësht dhe fruta është e sigurt që do ketë për gjithë familjen.

[caption id="attachment_266242" align="aligncenter" width="477"] (Receta e Tunës, foto nga Instastory)[/caption]

Recetën e keni gati, edhe përbërësit mund t`i keni në dollapin e ushqimeve, kështu që qerasuni me një pije nga Tuna.

Receta

½ e filxhanit me qumësht me vanilje

½ e filxhanit me qumësht me shije çokollate

300 ml qumësht kokosi

1 lugë të vogël me fara kungulli

1 lugë të vogël me fara dielli

1 mollë

1 dardhë

Të gjitha këto përziejini bashkë në mikser.

Ky post është publikuar në Tiranapost.al dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]