Art dhe Kulturë

Një propozim dhe 7 arsye nga Mirela Kumbaro, për të lexuar një libër këto ditë dimri

Një propozim dhe 7 arsye nga Mirela Kumbaro, për të lexuar

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka një ide se si t`i kalojmë këto ditë të acarta dimri: duke lexuar. E ka gati edhe propozimin bashkë me 7 arsyet përse “Bijat e Gjeneralit” duhet të jetë zgjedhja e parë.

"Netet jane ende te gjata dhe dimri duket se do na mbaje ca brenda me kusuret e veta....

??Per te te thene se eshte koha me e mire per lexim?

?? Ç’te lexosh??

Ta them une çfare te lexosh:

“Bijat e gjeneralit” me autore Mimoza Hysa

❗️Ta mban frymen pezull deri ne fjalen e fundit...

❗️Te befason me pasqyren qe te ve perpara ku ti lexon veteveten

❗️Ta ben te shkuaren te sotme duke te kujtuar se ajo nuk ka vdekur

❗️T’i fut fluturat e emocioneve te gjalla ne bark

❗️dhe nese je amator i teknikave romaneske qe perdoren ne shkrimin letrar, me beso qe “Bijat....” jane nje gjetje qe nuk e gjen shpesh!

?? ke lexuar ndonjehere roman ne veten e dyte?! Ku rrefenjesi thote “ti, ti, ti...”? - ja pra e ke rastin tani !

??Liber per adoleshente; ??per te rinj te rritur; ??per te rritur qe rinia u ka ngelur merak dhe e mbartin mbi supe si nje borxh ndaj jetes.

E nese ç’te thashe nuk ta mbush mendjen, mbase kjo interviste e autores te josh me mire:

⬇️ link in bio?", shkruan Kumbaro në statusin e saj.

https://liberale.al/bijat-e-gjeneralit-nje-duel-mes-te-kundertave/