SPORT

Nuk ka hapësira te Interi, 17-vjeçari Esposito kërkohet në huazim nga Spal

Nuk ka hapësira te Interi, 17-vjeçari Esposito kërkohet në

Inter është kthyer në një kantier të hapur në këtë sesion të merkatos me afrime dhe largime të lojtarëve. Përforcimi i sulmit me Olivier Giroud do ta çonte në 5 numrin e lojtarëve në repartin ofensiv dhe për talentin Esposito shanset për të luajtur do të ishin të pakta. Në këtë mënyrë drejtuesit po mendojnë për ta huazuar xhevahirin e tyre për t’i dhënë mundësi që të luajë më shumë dhe Spal është e gatshme ta mirëpresë  menjëherë 17-vjeçarin. Ky i fundit po vlerëson këtë situatë dhe deri në fund të muajit vendimi pritet të jetë për t’u larguar përkohësisht./XH.K