Moti

Parashikimi i motit: Edhe sot do të rriten temperaturat

Parashikimi i motit: Edhe sot do të rriten temperaturat

Moti – E diel, 18 Gusht 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Bregdeti dhe zonat e ulëta paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta por vranësira më të dendura do të ketë në zonat verilindore dhe juglindore. Pjesa e dytë e ditës vijon me të njëjtat kushte meteorologjike duke bërë që i gjithë vendi të jetë i kthjellët me vranësirat kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 35 °C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

/Tiranapost.al