Moti

Parashikimi i motit/ Rriten temperaturat në mëngjes

Parashikimi i motit/ Rriten temperaturat në mëngjes

Moti – E shtunë, 22 Qershor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë territorin, POR herë pas-here do të ketë kalime vranësirash, më të dukshme do të jenë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja dhe nata MBETEN me kthjellime në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale të ditës nga 19°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët. / Tiranapost.al.