Moti

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, ja qytetet ku do jetë më ftohtë sot

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat, ja qytetet ku do jetë më

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës MBIZOTEROHET nga kthjellime në të gjithë territorin , por pasditja sjell kalime vranësirash të lehta në vend, ku më të dukshme PARAQITEN në skajin verior të territorit shqiptar duke lënë zonat jugore dhe qëndrore në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim i ulët./ Tiranapost.al.