Moti

Pas ditëve të ftohta me shi, sot temperaturat rriten. Shihni tabelën me parashikimin për çdo qytet

Pas ditëve të ftohta me shi, sot temperaturat rriten. Shihni

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptare do te jete me vranesira te shpeshta te cilat do te sjellin here pas-here rreshje shiu qe ne oret e para te dites. Reshjet e shiut do te MBETEN prezente edhe gjate mesdites, KU me te dukshme do te VIJOJNE ne Jug te vendit. POR oret vijuese sjellin permiresim gradual te kushteve duke bere qe vranesirat dhe shirat te zhvendosen ne Veri dhe Veriprendim te Vendit.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN konstante në mëngjes, POR do te rriten ne mesdite duke u luhatur nga 5°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e forte në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë./ Tiranapost.al.