Aktualitet

Për 25 minuta mund të përgatisësh pastat e akullit më të mira të verës

Përbërësit

400 gram fruta pylli

40 gram mjaltë

10 gram lëng limoni

400 gram kos

Përgatitja

Hidh 400 gram kos në një filxhan, 40 gram mjalt dhe 10 gram lëng limoni.

Përzieji për 1 minutë pastaj shto 400 gram mama të ngrira dhe trazoji derisa të marrë formë të njëtrajtshme.

Përzierjen hidhe në 8 kallëpe të rrumbullakëta nga ato që janë enkas për t`u vendosur në akull. Nëse nuk ke të tilla mund të përdorësh gotat plastike. Vendosi edhe shkopinjtë në çdo masë gote, si tek fotoja.

Përgatitja kërkon 25 minuta kohë shtuar kësaj edhe kohën që do ta lësh në frigorifer për trë ngrirë.

Ky post u përshtat nga Donna Moderna dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]