Politikë

Ambasadorja Yuri Kim: Rama dhe Meta lidership të unifikuar, komenton edhe masat kundër virusit

Ambasadorja Yuri Kim: Rama dhe Meta lidership të unifikuar, komenton edhe

Ambasadorja amerikane e SHBA-ve Yuri Kim thotë se masat e marra nga qeveria janë të forta por të nevojshme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ambasadorja njoftoi se ka biseduar me kryeminsitrin Rama dhe presidentin Meta, për të cilët thotë se po tregojnë lidership të unifikuar dhe se për këtë meritojnë vlerësim. 

Më tej ajo citon presidentin Trump dhe Ramën, të cilët kanë thënë se jemi në luftë: Për të fituar një luftë duhet disiplinë dhe bashkim.

Mesazhi i saj i fundit ishte: Rrini në shtëpi.

Më poshtë keni videon me titrat në gjuhën shqipe.