Politikë

Basha reagon për sulmin ndaj Berishës

Basha reagon për sulmin ndaj Berishës

Lulzim Basha ka reaguar për sulmin ndaj Berishës në Protestën e sotme në opozitës.

Në një postim në Twitter ai shkruan: Dënoj ashpërsisht sulmin fizik ndaj z. Berisha. Kjo ngjarje duhet të hetohet dhe të zbardhet plotësisht. Dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje. Ajo është vetëm tregues i një vendi pa zgjedhje të lira, pa drejtësi, pa demokraci funksionale dhe me korrupsion të pandëshkuar.