Politikë

Basha takon një grup socialistësh në Durrës. Rama nga Tirana e fton prapë: Të bëhemi bashkë

Basha takon një grup socialistësh në Durrës. Rama nga Tirana

Ndërsa Lulzim Basha është kthyer sot përsëri në Durrës dhe po zhvillon një takim me një grup socialistësh, ku ka thënë se është shumë i emocionuar, më shumë sesa kur ka takuar ambasadorë ndërkombëtarë.

Nga Tirana, Edi Rama në fjalimin e tij ka përsëritur thirrjen ndaj Lulzim Bashës: Të bëhemi bashkë.

Por Basha ka lënë të kuptojë se ky është një marifet i vjetër.

Edi Rama tha:

Basha është një shfaqje e një formë të ndryshme në dukje europiaiste, hajde mirë nuk është tipi im por e ukllaisur, buzëqeshur, shkathët në mënyrën si flet por nuk është një figurë e nxjerrë nga nevoja as nga dosmosdëshmëria e popullit për të pasur në opzitë, është korrieri i radhës i një historie që duhet bërë e shkuar më 25 prill.

Më herët Basha ka refuzuar ftesën e Ramës për bashkëpunim e ndërsa kryeministri ka thënë se Basha e refuzon sepse është kukull e Ilir Metës e Sali Berishës.

*Tiranapost.al.