Politikë

Berisha shkon në Prokurori për protestën e 8 janarit: Aty thirrem nga Rama, jo nga Basha

Berisha shkon në Prokurori për protestën e 8 janarit: Aty thirrem

Sali Berisha ka mbërritur pak më parë në prokurori për të dëshmuar për ngjarjet e dhunshme në protestën e 8 janarit në selinë e Partisë Demokratike.

Në një pronocim për mediat Berisha ka thënë: Ju ftoj se sapo të dal nga dera e Prokurorisë do tju informoj ju hollësisht. Basha është një vegël i qeverisë, aty thirrem nga Rama unë jo nga Basha. Unë mendoj se duhet tu kërkonte të falur dhe të ndëshkonte policinë, kishte ndaluar njerëz të pafajshëm.

Tiranapost.al