Politikë

Edi Paloka kundër Voltana Ademit: Nuk përfaqëson demokratët!

Edi Paloka kundër Voltana Ademit: Nuk përfaqëson demokratët!

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka, ka e përmendur me emër, por duke e nënkuptuar, ngre akuza ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi. Pak pasi kjo e fundit mori pjesë në takimin e kryeministrit Rama në Durrës me të gjithë kryetarët e bashkive.

Edi Paloka kundër Voltana Ademit: Nuk përfaqëson demokratët!

Sipas statusit të Palokës, kryebashkiakët e zgjedhur me votat e demokratëve që shkojnë në takimet e Ramës dhe Ballës por nuk shkojnë në Foltoret e Berishës, nuk përfaqësojnë demokratët.

Edi Paloka kundër Voltana Ademit: Nuk përfaqëson demokratët!

"Çdo demokrat , anëtar i thjeshtë apo i zgjedhur, ka të drejtë të vendosë vetë nëse merr pjesë apo jo në takimet e Berishës. Po kryetare partie apo kryetar bashkie, të zgjedhur me votat e demokratëve, që nuk shkojnë në Foltoret e Berishës e pastaj i sheh në rresht të parë në takimet e Ramës dhe Taulant Ballës, mund të përfaqësojnë këdo, po jo demokratët”, shkruan Edi Paloka.