Politikë

Erion Braçe mesazh për Genc Rulin: Po Basha a është i pastër për të qenë në listë? Ish-ministri që urdhëroi gardistët e 21 Janarit

Erion Braçe mesazh për Genc Rulin: Po Basha a është i

Nuk i drejtohet me emër as Rulit, as Mustafaj dhe Nishanit, por e ka me komisionin dhe përzgjedhjen e kandidatëve me rastin e hapjes së PD-së. Zv.kryeministri Erion Braçe ngre disa pyetje për komisionin e vlerësimit të kandidatëve lidhur me pastërtinë e figurës së liderit të PD-së, Lulzim Basha, që kandidon për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Braçe kujton disa nga ngjarjet e së kaluarës, kur Basha ka mbajtur poste të rëndësishme në qeverinë Berisha.

Postimi i plotë:

PO LYLEZIM BASHA

A ESHTE I PASTER?!

MOS I FUSNI PIPEN NE GOJE PER ALKOOL,

POR GJYKONI “VEPRAT” E TIJ!

Dy faqe te nje gazete te madhe sot,

i kushtoheshin punes se palodhur te KOMISIONIT PERZGJEDHES E NDRYSHUES, qe po gjykon kandidatet per deputet ne PD!

Ok! Kaq buje duhet e po ja japin!

Tani, nje pyetje kam une;

PO LYLEZIM BASHA A ESHTE I PASTER PER KETE KOMISION?

Te jesh minister i Brendshem dhe,

gardistet e tu te pushkatojne pa gjyq

4 qytetare te pafaj, te paarmatosur e aspak te dhunshem, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION?

Te jesh minister i Transportit,

te kontrollohesh nga KLSH, te paditesh prej tij, te hetohesh nga prokuroria e te refuzosh gjykimin per nje akuze publike me procedure, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION?

Te jesh minister i Jashtem dhe te nenshkruash nje marreveshje qe rrezohet si antikushtetuese nga gjykata me e larte ne vend e me dem mbi interesat kombetare, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION?

Te te “mbysin” me kerkese llogarie per shtimin e paargumentuar te pasurise fiks ne kohe krize e te heshtesh,

eshte standard i pranuar apo ky KOMISION do bej hetim per kete pasuri?

Degjoni;

NUK KA UDHEHEQES PARTIE E PER ME SHUME KANDIDAT PER KRYEMINISTER KUND NE EVROPE ME KETE STANDARD TE SJELLJES E VEPRIMIT KUR KA QENE NE PUSHTET!

Te tillet nuk riciklohen, ikin sapo ndodh krimi!

Ndaj boll me kete KOMISIONIN!

Ceshtjet e renda ne PD jane keto me siper, jo sasia e alkoolit te konsumuar nga kandidati.

Per kete mjafton nje pipe ne goje,

jo nje KOMISION me personalitete kaq te larta!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PO LYLEZIM BASHA A ESHTE I PASTER?! MOS I FUSNI PIPEN NE GOJE PER ALKOOL, POR GJYKONI “VEPRAT” E TIJ! Dy faqe te nje gazete te madhe sot, i kushtoheshin punes se palodhur te KOMISIONIT PERZGJEDHES E NDRYSHUES, qe po gjykon kandidatet per deputet ne PD! Ok! Kaq buje duhet e po ja japin! Tani, nje pyetje kam une; PO LYLEZIM BASHA A ESHTE I PASTER PER KETE KOMISION? Te jesh minister i Brendshem dhe, gardistet e tu te pushkatojne pa gjyq 4 qytetare te pafaj, te paarmatosur e aspak te dhunshem, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION? Te jesh minister i Transportit, te kontrollohesh nga KLSH, te paditesh prej tij, te hetohesh nga prokuroria e te refuzosh gjykimin per nje akuze publike me procedure, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION? Te jesh minister i Jashtem dhe te nenshkruash nje marreveshje qe rrezohet si antikushtetuese nga gjykata me e larte ne vend e me dem mbi interesat kombetare, eshte standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION? Te te “mbysin” me kerkese llogarie per shtimin e paargumentuar te pasurise fiks ne kohe krize e te heshtesh, eshte standard i pranuar apo ky KOMISION do bej hetim per kete pasuri? Degjoni; NUK KA UDHEHEQES PARTIE E PER ME SHUME KANDIDAT PER KRYEMINISTER KUND NE EVROPE ME KETE STANDARD TE SJELLJES E VEPRIMIT KUR KA QENE NE PUSHTET! Te tillet nuk riciklohen, ikin sapo ndodh krimi! Ndaj boll me kete KOMISIONIN! Ceshtjet e renda ne PD jane keto me siper, jo sasia e alkoolit te konsumuar nga kandidati. Per kete mjafton nje pipe ne goje, jo nje KOMISION me personalitete kaq te larta!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on