Politikë

Gara për PD/ Basha refuzon të përballet në emision dhe t’u përgjigjet 5 pyetjeve

Gara për PD/ Basha refuzon të përballet në emision dhe

Lulzim Basha, kreu i PD-së prej vitit 2013 i cili rrezikon kryesimin e partisë më 13 qershor pas zgjedhjeve që mbahen të dielën, ka refuzuar ftesën për t’u përballur me gazetarët dhe katër pyetje të cilat Blendi Fevziu i lexoi nga programi i tij Opinion.

Pyetjet:

Gara për PD/ Basha refuzon të përballet në emision dhe

Nuk dihen arsyet, por tre kandidatët e tjerë, kanë pranuar. Ata janë Fatbardh Kadilli, Edith Harxhi dhe Agron Shehaj. Në një panel gazetarësh atë do të pyen me radhë, lidhur me zgjedhjet në PD, qëndrimin për shpalljen non grata të Berishës etj.

‘Janë katër kandidatë, janë ftuar të katërt. I katërti nuk ka dashur të vijë të përballet me gazetarët për këtë çështje’, tha Fevziu.