Politikë

Giorgia Meloni po magjeps politikanët, një video me Erdogan po bëhet virale

Giorgia Meloni po magjeps politikanët, një video me Erdogan po

Giorgia Meloni ka tërhequr vëmendjen në skenën politike botërore.

Një video ku presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e shikon me “dashuri” kryeministren italiane po përhapet me shpejtësi në rrjet.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan takoi javën e kaluar kryeministren italiane Giorgio Meloni në samitin e G20 të mbajtur në Bali.

Giorgia Meloni po magjeps politikanët, një video me Erdogan po

Por, pavarësisht pjesës politike, videoje e takimit mes dy politikanëve u përhap në rrjetet sociale në një kontekst krejt tjetër.

“Dashuria është në ajër”, thuhet në përshkrimin e videos ku shfaqen disa momente nga takimet në Bali të presidenti turk duke e parë me “dashuri” kryeministren e sapo zgjedhur italiane.


Meloni ka tërhequr vëmendjen edhe për deklaratën e djalit të presidentit të Ugandës, Muhoozi Kainerugaba, i cili ofroi lopët më të bukura në vend për dorën e kryeministres italiane.

Ai shpjegoi se në kulturën e vendit të tij lopët i jepen si dhuratë vajzës me të cilën dëshiron të martohesh dhe tha se do t Uganda 'i jepte menjëherë 100 lopë sepse ajo është e patrembur.

Giorgia Meloni po magjeps politikanët, një video me Erdogan po

Presidenti i Ugandës më pas kërkoi falje për deklaratën e djalit të tij.