Politikë

Kryemadhi: Tani s'do shikojmë brekët e Violeta Manushit, por b*thën e Edi Ramës

Kryemadhi: Tani s'do shikojmë brekët e Violeta Manushit, por

Pas takimit me Bashën dhe aleatët në selinë blu, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se vendimi që do marrë opozita pas situatë me Teatrin që u shemb do jepet në 12:00. Ajo u bëri thirrje qytetarëve të mos e njohn shtetin e Ramës. Ndërsa më tej ajo tha: Se nuk do shikojmë brekët e Violeta manushit por b'thët e Edi Ramës.

Kryemadhi: Vendimi i opozitës do finalizohet në orën 12 ku do ketë një vendim final, mendoj që mesazhi që këtu është për qytetarët shqiptarë, të mos njohin shtetin e Ramës, gjobat e Ramës se paratë e tyre po i përdor për dhunë ndaj tyre. Rama meqe i ka qejf grate dhe vajzat që i rreh dhe I godet që të lirojë artistët e të tjerët se nuk ka ku të shkojë me. Sigurisht që: Kjo këmbanë i ndihmoftë shqiptarët dhe shpirtin e trazuar të Ramës.

Të lirohen artistët, i bëj thirre shqiptarëve që sot nuk është koha për të parë politikën por familjen fëmijët të ardhmen. Se nuk do shikojmë brekët e Violeta manushit por bythët e Edi Ramës.

Po bëni thirrje për mosbindje civile?

Po bëj thirrje që shqiptarët të mos njohin Ramën, drejtësinë e tij që fle gjmë, për prokurorët e hanë e pinë në lokalet e drogës. Shqiptarët të mos njohin bastardët që përdorin shqipërinë për benefitet  tyre financiare. Dhe të mos lejojnë qe jetëne fëmijëve ti lënën në dorën e tyre. . Luftën e shpallën. Në 12 do jetë vendimi politik i opozitës.  

Gazetarja: Do ketë protesta?

Zemër, Nëse flet për protesta më mirë shko dorëzohu tek Rama.