Politikë

Kryeministri niset për Athinë. Dritare.net poston fotot nga charteri me ministra dhe gazetarët që shoqërojnë Ramën

Kryeministri niset për Athinë. Dritare.net poston fotot nga charteri

Sot ora 11 me orën lokale, kryeministri Edi Rama do të jetë në Athinë, ku do të zhvillojë një takim

me bashkatdhetarët e Greqisë. Përmes një postimi në Facebook, kreu i qeverisë, ju kujton sërish shqiptarëve orën dhe vendin ku do të mblidhen. Në orën 11:00 do të nisë takimi në stadiumin Galatsi.

Kryeministri niset për Athinë. Dritare.net poston fotot nga charteri

Ndërsa pak më parë Rama është nisur nga aeroporti Nënë Tereza, për në Athinë. Në disa pamje të publikuara nga DritareTv, kreu i qeverisë shqiptare shihet i shoqëruar nga bashkëshortja e tij

Linda. Po ashtu Rama udhëton ne nje avion mininistrat e tij Mirela Kumbaro, Elisa Spiropali, kryebashkiaku Flamur Golemi. Gjithashtu e shoqërojnë edhe gazetarët Baton Haxhiu dhe Blendi Fevziu.