Politikë

Kuvendi rrëzon kërkesën, mandati i Xhaçkës nuk i kalon Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi rrëzon kërkesën, mandati i Xhaçkës nuk i

Kuvendi ka votuar kundër dërgimit të mandatit të deputetes socialiste Olta Xhaçka në Gjykatë Kushtetuese.

Pas një seance të gjatë, me 39 vota pro dhe 72 kundër është rrëzuar kërkesa.

Më herët në fjalën e saj Xhaçka deklaroi se nuk ka përfituar asnjë qindarkë nga trualli shtetëror dhe gjithashtu hodhi poshtë akuzat e opozitës.