Politikë

Lindita Nikolla, lajmëron përjashtimet nga PD dhe emrat e rinj në komisione e detyrat e reja!

Lindita Nikolla, lajmëron përjashtimet nga PD dhe emrat e rinj në
Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka njoftuar në seancën e sotme plenare përjashtimet nga Partia Demokratike dhe emrat e zëvendësuesve.

Nënkryetar Agron Gjekmarkaj kuvendit duke zëvendësuar Enkelejd Alibeaj,
Grida Duma kryetare komisioni për punët dhe ccështjët sociale dhe largohet Albana Vokshi.

Flutura Açka kryetare për komisionin për edukimin duke liruar nga detyra Agron Gjekmarkaj.

Dhurata Çupi zëvendëson propozohet si zëvendës kryetarë për komisionin për çështjet ligjore.