Politikë

Majlinda Bregu reagon për protestën: Ah sa keq, ah sa keq! Shkatërrimi i PD-së ka vite që ishte projekti më i qartë politik

Majlinda Bregu reagon për protestën: Ah sa keq, ah sa keq!

Ish ministrja e PD-së, Majlinda Bregu ka komentuar drejpërdrejt situatën dramatike ne Partinë Demokratike pas pamjeve të sotme.

Bregu, një nga profilet e fortë në qeverinë e PD-së, e përjashtuar në listat e 2017, bashkë me një grup tjetër, sot ka reaguar hapur duke thënë se shkatërrimi i PD-së eshtë një projekt që ka vite që ka nisur.

Ajo shkruan, bashkuar edhe poezinë e famshme të Fishtës.

Ah sa keq! Ah sa keq!

Dhe më kurseni komentet “ po ti ku je”, që

të mos them përsëri se Shkatërrimi i PD-së, ka

vite që ishte projekti më i qartë politik!

Te porta e parajsës

Zhvillohet ky dalog

Midis heroi tonë kombëtar Skënderbeut

Dhe djallit, që sapo ka mbërritur në tokë nga një

udhëtim i gjatë plot lajme

Skenderbegu: Si janë pra shqyptarët dhe Shqypnija?”

Djalli:”Si janë?...Si i don armiku!”, shkruan Bregu.

Majlinda Bregu reagon për protestën: Ah sa keq, ah sa keq!