Politikë

“Më vini në dispozicion formularin”, kërkesa e delegates së PD-së që akuzon që i kanë falsifikuar firmën

“Më vini në dispozicion formularin”, kërkesa e

Anëtarja e Kuvendit Kombëtar të PD-së, Freskida Rapo bërë një denoncim pasi i kanë falsifikuar firmën për thirrjen për thirrjen e Kuvendit më 11 dhjetor.

Ajo gjithashtu i ka kërkuar kryetarit të Këshillit Kombëtar, Edi Palokës që t'i vërë në dispozicion formularin.

Ditën e djeshme, Rapo tregoi falsifikimin me firmën e saj, duke akuzuar drejtpërdrejtë Agron Shehajn, se e kishte marrë në telefon për verifikim dhe pavarësisht se ajo i kishte thënë se nuk kishte firmosur.

Sipas Rapos, gjatë bisedës në telefon, Shehaj i kishte thënë që të bëjë denoncimin në prokurori.

Tiranapost.al