Politikë

Meta kafe në Lungomare me Bujar Leskajn e PD

Meta kafe në Lungomare me Bujar Leskajn e PD

Fotot janë siguruar nga BalkanWeb. Shihet në një kafe presidenti Ilir Meta me kandidatin e PD në Vlorë, Bujar Leskajn dhe ish-deputetin e LSI në këtë qark, Flamur Çelaj, duke konsumuar kafe në një lokal pranë Lungomares.

Meta kafe në Lungomare me Bujar Leskajn e PD

Meta kafe në Lungomare me Bujar Leskajn e PD
Bujar Leskaj

Ajo që bie gjithashtu në dy është se presidenti është shfaqur në publik pa truproja, por i shoqëruar vetëm nga zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

Meta kafe në Lungomare me Bujar Leskajn e PD

Mbetet në pikëpyetje arsyeja pse një president takohet me kandidatë të partive në lokale, kur kanë ,mbetur rreth tre javë nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Ndërsa ky zhvillim vjen pas përplasjes së Ilir Metës me policinë në zyrat e FRD, ku kishte shkuar për t'u takuar me Sali Lushajn, kreun e ri të partisë.

*Tiranapost.al.