Politikë

PD mbledh grupin parlamentar, zbulohen temat që priten të diskutohen

PD mbledh grupin parlamentar, zbulohen temat që priten të diskutohen

Partia Demokratike ka mbledhur mbrëmjen e sotme Grupin Parlamentar. Mediat raportojnë se tema kryesore që priten të diskutohen do të jenë çështje si pandemia e Covid-19, tërmeti dhe kriminaliteti në vend.

Gjithashtu, në fokus të mbledhjes së Grupit të PD do të jetë seanca e nesërme plenare, e cila pritet të miratojë qeverinë e re dhe programin qeverisës “Rama3”.

“Sot, në orën 19:00 në seli do të zhvillojmë mbledhje grupi lidhur me seancën nesër, seancë me tepër rëndësi”, njoftimi i Partisë Demokratike.

Tiranapost.al