Politikë

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61 Bashkitë

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Pas dy orësh mbledhje, Kryesia e Partisë Socialiste ka prezantuar sipas qarqeve emrat të cilët do të kandidojë në zgjedhjet e 14 Majit për kryetarë të 61 bashkive.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, po ashtu drejtues politik i PS për Qarkun e Tiranës Erion Veliaj rikonfirmoi kandidimin e kryetarëve aktualë në bashkitë e këtij qarku:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Kavajë, Redi Krali

Në Vorë, Blerim Shera

Në Kamëz, Rakip Suli

Në Rrogozhinë, Edison Memolla

“Në Tiranë, për tramin falas të Saliut dhe të Lulit do përveshim mëngët dhe do merrem unë,” - ironizoi premtimin e Belind Këlliçit për transportin publik falas Veliaj.

Drejtuesja e PS për qarkun e Shkodrës, Elisa Spiropali zbuloi emrat e kandidatëve për 5 bashkitë e këtij qarku

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Bashkinë Shkodër, Benet Beci

Në Malësinë e Madhe, Tonin Marinaj

Në Pukë, Gjon Gjonaj

Në Vaun e Dejës, Kristian Shkreli

Në Fushë Arrëz, Frank Tuci

Drejtuesja e qarkut Dibër, Belinda Balluku ka zbuluar emrat e 4 kandidatëve të PS për bashkitë e këtij qarku:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Bashkinë e Dibrës, Rahim Spahiu

Në Bashkinë e Matit Agron Malaj

Në Bashkinë e Klosit, Ilmi Hoxha

Në Bulqizë, Festime Mjeshtri

Kandidatët e qarkut të Elbasanit i ka konfirmuar drejtuesi politik, Damian Gjiknuri:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Elbasan, Gledjan Llatja

Në Cërrik, Andi Salla

Në Belsh, Arif Tafani

Në Gramsh, Besjan Ajazi

Në Peqin, Bukurosh Maçi

Në Librazhd, Mariglen Disha

Në Prrenjas, Nuri Belba

Ulsi Manja zbuloi emrat që PS do të kandidojë në Lezhë:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Lezhë, Pjerin Ndreu

Në Kurbin, Majlinda Cara

Në Mirditë, Ndrecë Deda

Emrat për qarkun Berat i zbuloi ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Skrapar, Adriatik Meta

Në Polican, Ardiatin Zotkaj

Në Berat, Ervin Demo

Në Dimal, Juliana Mema

Në Kuçovë, Kreshnik Hajdari

Ministrja Mirela Kumbaro ka prezantuar kandidatët për 7 Bashkitë e qarkut Gjirokastër:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Bashkinë e Dropullit, Dhimitër Toli

Në Bashkinë e Libohovës, Leonard Hide

Në Gjirokastër, Flamur Golemi

Në Përmet, Alma Hoxha

Në Këlcyrë, Klement Domi

Në Tepelenë, Tërmet Peci

Në Memaliaj, Gjolekë Guci

Niko Peleshi ka prezantuar kandidatët për kryetar Bashkie në qarkun e Korçës:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Korçë, Sotiraq Filo

Në Pogradec, Ilir Xhakolli

Në Devoll, Eduard Duro

Në Maliq, Gëzim Topçiu

Në Pustec, Palë Kolevski

Në Kolonjë, Erion Isai

Në Kukës kandidadët i prezantoi drejtuesi i Qarkut, Pandeli Majko:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Bashkinë Kukës, Safet Gjici

Në Bashkinë Tropojë, Rexh Byberi

Në Bashkinë Has, Halit Mulaj

Në qarkun e Durrësit janë konfirmuar nga Ardian Çela 3 kryebashkiakët aktualë:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Durrës, Emirjana Sako

Në Shijak, Elton Arbana

Në Krujë, Artur Bushi

Edhe në qarkun e Fierit, Taulant Balla ka rikonfirmuar si kandidatë kryetarët aktualë:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Bashkinë Fier, Armando Subashi

Në Bashkinë Lushnje, Eriselda Sefa

Në Bashkinë Mallakastër, Qerim Ismaili

Në Bashkinë Roskovec, Majlinda Bufi

Në Bashkinë Patos, Fatjon Duraj

Në Bashkinë Divjakë, Josif Goreja

Blendi Klosi ka prezantuar emrat për qarkun e Vlorës:

Përfundon mbledhja e Kryesisë, PS zbulon emrat për 61

Në Vlorë, Ermal Dredha

Në Selenicë, Nertil Bellaj

Në Delvinë, Besmir Veliu

Në Finiq, Kristo Kiço

Në Himarë, Jorgo Goro

Në Konispol, Romeo Cakulli

Në Sarandë, Olti Caci