Politikë

Vasilika Hysi tërhiqet nga kandidimi për deputete e PS, Rama: Do t’ju hapë rrugë kalamajve

Vasilika Hysi tërhiqet nga kandidimi për deputete e PS, Rama: Do

Vasilika Hysi tërhiqet nga gara për të qenë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit. Lajmi u bë me dije nga kryeministri Edi Rama në një konferencë ku po prezanton programin “Drejtësia që duam”.

Rama tha:

“Vasilika më ka bërë me dije se ka vendosur t’ju hapë rrugën kalamajve. Vasilika me gjithë konsideratën dhe besoj nuk kishte vend më të mirë se ky, ku ti ke një rol kyç për çfarë kemi bërë për reformën në drejtësi”.

Vasilika Hysi tërhiqet nga kandidimi për deputete e PS, Rama: Do

*Tiranapost.al.