Politikë

VIDEO/ Arabet dhe malajzjanet lënë kokën për Belind Këlliçin, blen mbështetëse “fake” në vendet aziatike

VIDEO/ Arabet dhe malajzjanet lënë kokën për Belind

Kandidati për deputet i PD, Belind Këlliçi, po investon fort në rrjetet sociale. Në përpjekje për të kompensuar mungesën e mbështetjes së qytetarëve realë të Tiranës, ka nisur të blejë mbështetës fake në vendet aziatike.

Ndjekësit e tij në Facebook janë në shumicë dërrmuese profile “fake” dhe emra që as i lidh gjë me Tiranën e as jetojnë fare në Shqipëri. Mjafton të shohësh personat që pëlqejnë postimet e Belindit, për të kuptuar se pas tij janë fiksuar vajzat arabe dhe malajzjane.

Kjo tregon se në fakt, Belindi i ka blerë ndjekësit e tij, një opsion që ofrohet me pagesë nga Facebook dhe rrjetet sociale.