Politikë

Video/ Jo dhunë, tha Meta. Por ja momenti kur Berisha u bën këtë thirrje protestuesve

Video/ Jo dhunë, tha Meta. Por ja momenti kur Berisha u bën

Presidenti Meta postoi një mesazh në Facebook ku tha se mbështet një hetim ndërkombëtar për prishjen e Teatrit, por ndërkohë bëri thirrje që protestuesit të mos përgjigjen me dhunë.


Në protestën që kanë organizuar artistët kundër shembjes së Teatrit janë edhe politikanë. Mes tyre ish kryeministri Berisha i cili jo në pak raste ka bërë thirrje për mosbindje civile.  Sot duke folur për mediat, Berisha tha: Të paguajmë çdo çmim të çlirojmë Shqipërinë. Do ketë protesta të vazhdueshme? E pyet gazetarja dhe Berisha përgjigjet: Të gjitha format e mosbindjes civile.

Videoja: