Politikë

Video/Rama takohet me Macron në Bratislavë, ja për çfarë u diskutua

Video/Rama takohet me Macron në Bratislavë, ja për

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në Sllovaki ka takuar presidentin francez Emmanuel Macron.

Në një postim në Facebook”, Rama shprehet se gjatë këtij takimi ata kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale Francë-Shqipëri, por edhe për sfidat e rajonit në sfondin e luftës në Ukrainë.

“Me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, në një takim shumë miqësor, ku u prekën me thellësi temat e rajonit tonë në sfondin e konfliktit në Ukrainë, marrëdhënia e Ballkanit Perëndimor me BE-në dhe nevoja për një qasje të re politiko-ekonomike, si edhe marrëdhëniet bilaterale Francë-Shqipëri”, shkruan Rama.