Politikë

Yuri Kim: Ata që pengojnë të drejtën e votës së lirë, duhet të ndiqen penalisht! Askush nuk është mbi ligjin

Yuri Kim: Ata që pengojnë të drejtën e votës së

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim me anë të një statusi në Twitter ka njoftuar se pas takimit me kryeprokurorin Çela ditën e heënë, së shpejti do të takohet edhe me kreun e SPAK Kraja.

Në të njëjtin status ajo ka përcjellë mesazhin se të gjithë ata që shkelin ligjin dhe tentojnë të cënojnë votën e lirë të qytetarëve duhet të ndiqen penalisht, pa përjashtim.

Statusi i ambasadores Yuri Kim:

Sapo u takova me Kryeprokurorin Çela, do takoj së shpejti kreun e SPAK Kraja, u takova dje me Drejtorin e Policisë Veliu.

Mesazhi i SHBA: Ata që shkelin ligjin dhe pengojnë drejtimin e qytetarëve për votimin e lirisë dhe për paqe duhet të përcaktojnë penalisht në mënyrë që të shkruhet. Asnjë trajtim të posaçëm. Asnjë përjashtim. Askush nuk është mbi ligjin.

Tiranapost.al