Politikë

Yuri Kim shëtitje në Parkun e Liqenit me Presidentin Begaj

Yuri Kim shëtitje në Parkun e Liqenit me Presidentin Begaj

Ambasadorja Yuri Kim ka postuar një foto ku tregon se sot në mëngjes ka zgjedhur të takohet e të bisedojë jo formalisht me Presidentin Bajram Begaj.

Një ditë më parë Presidenti dhe Kryeministri Rama u takuan, ku ky i fundit i dorëzoi kreut të shtetit kandidaturën e Vlora Hysenit për kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror.

Në rrjet pati diskutime të ndryshme pro dhe kundër.

Kritikët thonë se zonja Hyseni u shkarkua nga qeveria Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani edhe me kërkesë të amerikanëve.

Mbështetësit thonë se Znj. Hyseni është një kandidaturë e shkëlqyer dhe profesioniste.