Politikë

Yuri Kim status për ata që i interpretojnë si duan deklaratat amerikane

Yuri Kim status për ata që i interpretojnë si duan deklaratat

Pas intervistës së zv.ndihmës sekretarit të Shtetit Gabriel Escobar për Zërin e Amerikës ka reaguar ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Yuri Kim ka shpërndarë në Twitter intervistën e tij, në të cilën shprehet qartë mendimi që ka SHBA për Sali Berishën.

Për ata që i interpretojnë deklaratat amerikane si duan, Yuri Kim shkruan:

“Jeni lodhur nga “spin doktorët”? Gjykojeni vetë. Ja çfarë tha në të vërtetë Zëvendës Ndihmës Sekretari Escobar. Ai gjithashtu diskutoi për integrimin ekonomik rajonal (përfshirë Ballkanin e Hapur dhe Procesin e Berlinit), Kosovë-Serbi, etj.”