Qyteti

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa ndihmoi të rindërtohej

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, që Dua Lipa ndihmoi të rindërtohej

Kopshti "Sunny Hill” në njësinë nr 5 në kryeqytet është pothuajse gati që të mirëpresë 300 fëmijë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar një video nga kopshti i rindërtuar pas tërmetit i cili do të ofrojë kushte dhe standarde të larta.

“Mirëmëngjesi nga kopshti "Sunny Hill", i cili për pak ditë do të jetë gati për të pritur vogëlushët”, shkruan Veliaj.

Një kontribut të rëndësishëm për kopshtin ka dhënë dhe këngëtarja e njohur shqiptare Dua Lipa e cila pak kohë më parë e vizitoi personalisht këtë kopsht.

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa

Ky është kopshti më i ri në Tiranë, ai që Dua Lipa

Me fondet e mbledhura nga fushata e organizuar nga fondacioni i Dua Lipës, është mobiluar edhe kopshti i ri.